بازاریابی عصبی: علم، هنر و فرصت

بازاریابی عصبی: علم، هنر و فرصت

بازاریابی عصبی مقوله تازه‌ای نیست. دهه‌ها است که تبلیغ‌کنندگان، توسعه‌دهندگان محصولات و بازاریاب‌ها از تاثیر این روانشناسی اجتماعی برای خرید و فروش استفاده می‌کنند. شرکت‌ها یاد گرفته‌اند که چگونه از رفتارهای اولیه انسان‌ها بهترین بهره را ببرند و از علوم فعلی استفاده کنند تا دریابند که مصرف‌کنندگان چگونه نسبت به کمپین‌های بازاریابی، محصولات و طراحی‌های چشم‌نواز واکنش نشان می‌دهند.

بر فرآیند تمرکز کنید؛ نه خروجی نهایی!

بر فرآیند تمرکز کنید؛ نه خروجی نهایی!

یادتان باشد که در مصاحبه با مشتریان، کاربر و مصاحبه‌شونده را به این نرسانید که مشکل اصلی را سریع بیان کند. نکته بسیار مهمی که در مصاحبه وجود دارد این است که شما دقیقا فرآیند مواجهه، تصمیم‌گیری و رفتار کاربر را در مورد مشکل و مسئله به‌درستی درک کنید و به او این فرصت را بدهید تا از تجربیاتش با تمام جزئیات آن برای شما صحبت کند. اینکه چه تصوراتی دارد، چه سابقه‌ای در برخورد با مشکل و مسئله مربوطه داشته و اینکه در چه شرایطی با چه امکاناتی چه تصمیمی گرفته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باعث می‌شود شما الگوهای رفتاری وی را کشف کنید.

روابط عمومی کارآمد ایجاد کنید

روابط عمومی کارآمد ایجاد کنید

باوجود اینکه شرکت‌ها مدیران بازاریابی دارند که مسئولیت آن‌ها مدیریت وجهه شرکت است، امایک مدیرعامل باید برای مشارکت در این موفقیت آماده باشد. به عنوان یک مدیرعامل، چگونه مطمئن می‌شوید که راهبرد روابط عمومی شما کارآمد است و خطراتی را متوجه شرکت شما نمی‌کند؟ در زیر...
استارت‌آپتان را درگیر این کارها نکنید

استارت‌آپتان را درگیر این کارها نکنید

کاهش هر کار اضافی در یک استارت‌آپ یا کسب‌وکار کوچک به شما امکان می‌دهد رشد کنید و در عین حال وقت آزاد بیشتری داشته باشید.در اینجا به پنج مورد از اموری که می‌توانید آنها را برون‌سپاری کنید و کسب‌وکار خود را رشد دهید، اشاره می‌شود:
بازاریابی محتوا
خدمات حسابداری
حقوق و دستمزد
بهینه‌سازی تبدیل
زمان‌بندی و کارهای اداری
نقاط ضعف خود را برون‌سپاری کنید

کاغذ بازی را کنار بگذارید

کاغذ بازی را کنار بگذارید

رشد فناوری روی هر یک از جنبه‌های کسب‌وکار تاثیر می‌گذارد و به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بسیاری از کارهای خود از قبیل روند جذب نیرو را به صورت خودکار درآورند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها هنوز مقاومت می‌کنند. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که تنها ۳۸ درصد از شرکت درباره استفاده از فرآیند منابع انسانی فکر می‌کنند و فقط ۹ درصد کاملا آماده استفاده از اتوماسیون هستند
روند تقاضا را به صورت خودکار درآورید
ویژگی‌ها را یکپارچه‌سازی کنید
از تجزیه‌وتحلیل‌ها استفاده کنید
مهارت‌ها را ترسیم کنید