برنامه های جاری

دورهمی سرگرمی هوافضایی

کارآفرینی به ویژه اگر کارآفرین باشد علاج بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه خواهد بود.کارآفرینی لازمه ی رشد و توسعه کشور است. قرار است در این دورهمی مسائلی در حوزه ی اسباب بازی و هوافضا مطرح شود و با گرد هم آوردن ذهن های خلاق، بارشی از ایده های ناب را مشاهده کنیم. شرایط...

برگزاری سومین جلسه از سلسله همایش ها

شیوه برگزاری جلسات به صورت مطالعه موردی(case study) می باشد و در هرجلسه از یکی از شرکت های موفق دانش بنیان دعوت می شود.
هدف این برنامه آشنایی با مهارت های فنی و مدیریتی ٬ مهارت های مالی و ارتباطی ٬ کارتیمی ٬ ایجاد و گسترش کسب وکار ٬ برنامه ریزی و آینده پژوهی می باشد.

اولین جلسه از سلسله همایش ها برگزار شد!

سلسله همایش های «قوانین و مقررات کسب وکار در حوزه هوافضا» در روز شنبه۷آذرماه با حضور مهندس همتی مدیرعامل شرکت سروو الکتریک پویا و جناب اقای ضیایی از شرکت ستکا برگزار گردید.
این سلسله همایش ها به مدت دست کم یک سال و به صورت ماهانه برگزار میگردد.

اخبار فناوری

صد و سی امین پرتاب فضاپیمای سایوز

فضاپیمای  روسی سایوز که پراستفاده ترین و کهن سال ترین فضاپیمای سرنشین دار ساخت بشر است بامداد امروز شنبه(۹۴/۱۲/۲۹) با سه سرنشین از ایستگاه بایکانور قزاقستان به فضا پرتاب شد.   فضاپیمای سایوز TMA-۲۰M حامل سه سرنشین به نام های  جفری ویلیامز – الکسی اوچینین – اولگ...

سفر به مریخ فقط در ۶ هفته!

سازمان فضایی روسیه اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ راکتی را آزمایش خواهد کرد که فقط در مدت کوتاه ۶ هفته انسان را به مریخ خواهد رساند. این در حالی است که رکورد کوتاه ترین زمان برای سفر به مریخ با راکت های فعلی در حدود ۱۸ ماه است.

پرجرم‌ترین ستاره‌ها

خورشید نزدیک‌ترین ستاره به ماست. این ستاره، چیزی در حدود ۲ میلیون تریلیون تریلیون کیلوگرم وزن دارد. اگر وزن زمین به اندازه‌ی یک گیره‌ی کاغذ باشد، وزن خورشید چیزی در حد و اندازه‌ی یک موتورسیکلت بزرگ است. خورشید از نظر اندازه و وزن یک ستاره‌ی متوسط به حساب می‌آید. ولی می‌دانید بزرگترین ستاره‌های عالم چند برابر خورشید جرم دارند؟

شفق قطبی به شکل ققنوس

عکس از «هالگریمور هلگاسون» سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب...

اکسومارس؛یافتن حیات بر مریخ!!!

آیا پروژه اکسومارس (Exomars) خواهدتوانست امکان وجود حیات در گذشته و حال مریخ را یک بار و برای همیشه اثبات کند؟ برای پاسخ به این سوال و توضیح بیشتر یکی از مریخ شناسان برتر اروپا، استاد کتی کوانتان ناتاف از دانشگاه لیون فرانسه به چند سوال یورونیوز پاسخ می گوید.

WFIRST؛ تلسکوپ فضایی بعدی ناسا

ناسا پروژه‌ی ساخت تلسکوپ فضایی بعدی خود را اعلام کرد. این رصدخانه با نام «تلسکوپ نقشه‌برداری فروسرخ میدان باز» (WFIRST) شناخته می‌شود.
جیمز وب مثل یک لیزر فضا را می‌بیند و WFIRST مثل یک چراغ قوه است.
بدین معنی که WFIRST در مقایسه با جیمز وب میدان دید خیلی بازی دارد.

ماهواره‌های مکعبی، آینده اکتشفات فضایی

پس از گذشت ۱۰ سال از ساخت و پرتاب اولین نانوماهواره، امروزه تمام آژانس‌های فضایی، صنایع هوافضا و گروه های تحقیقاتی به توانایی‌های بالقوه این ماهواره‌های مینیاتوری برای ماموریت‌های فضایی پی برده اند. اغلب این ماهواره‌ها توسط دانشجویان ساخته و به فضا پرتاب می‌شود.